כשירות תרבותית

כשירות תרבותית מתארת את יכולתן של מערכות להעניק שירות ללקוחות השונים זה מזה בערכיהם, באמונותיהם ובהתנהגותם והתאמת השירות לצרכיהם החברתיים, התרבותיים, הדתיים והלשוניים. היעדר כשירות תרבותית יוצר פער בין נותני השירות לבין מקבליו, ומביא פעמים רבות לאי יעילות, תסכול הדדי, חוסר אמון ובזבוז משאבים.

בין השנים 2014 ל-2019, מוזאיקה העבירה מאות הכשרות בנושא כשירות תרבותית בתחנות משטרה ברחבי הארץ, במסגרת מכרז של המשטרה. מוזאיקה ממשיכה להעביר הרצאות וסדנאות עבור גופים שונים, ביניהם תחנות משטרה, משמר הגבול, מכללות, מנהלים קהילתיים ועוד.

ימי ההכשרה של מוזאיקה מבוססים על הידע הרב שנצבר בתחום הכשירות התרבותית ומותאמים למערכות שונות – בעיקר למשטרת ישראל – תוך השמת דגש על דוגמאות לתרחישים אפשריים ואתגרים, העולים במהלך עבודה יומיומית של נותן השירות.

בנוסף, ניתן לבצע הרצאות העמקה למיקוד והיכרות טובה יותר עם אוכלוסיות ייחודיות, המציבות אתגרים מיוחדים לאנשי המקצוע: החברה הערבית, הקהילה החרדית, בני העדה האתיופית, הקהילה יוצאת ברית המועצות, קהילת הלהט"ב, נוער הגבעות וכדומה.

מעוניינים בפרטים נוספים?
יש לשלוח מייל עם הכותרת 'מעוניין / מעוניינת בהכשרה לכשירות חברתית', הכולל שם ושם משפחה, מספר טלפון ומקום מגורים, לכתובת ruth@mosaica.org.il.