התחדשות עירונית

מוזאיקה מציעה תהליכי גישור ובניית הסכמות במתחמי התחדשות עירונית: בין שכנים, מול יזם, מול גורמים עירוניים וכיוצא באלה,. כמו כן, מוזאיקה בנתה קורסים מותאמים לטובת התושבים, בהם יינתנו ידע וכלים להתנהלות יעילה מול כל הגורמים המעורבים בפרויקט.

אילו שירותים אנחנו מציעים?

תהליכי התחדשות עירונית, כלומר פינוי-בינוי ותמ"א 38, הם תהליכים מורכבים מאוד. תחת הכותרת "התחדשות עירונית" מצויים נושאים מקצועיים רבים מעולמות התכנון העירוני, המשפטים, הכלכלה, השמאות, ההנדסה, הבניה ועוד. אך ישנו נושא אחד ראשון בחשיבותו, אשר איננו מקבל, כמעט אף פעם, מענה מקצועי – ההיבט החברתי.

על מנת לצלוח את התהליכים הללו בצורה טובה שמשפרת את איכות החיים של הדיירים, מוזאיקה מציעה הליכי גישור ובניית הסכמות במתחמי התחדשות עירונית, וכן קורסי תושבים ונציגויות המעניקים ידע וכלים החיוניים שיסיעו לדיירים להתנהל באופן כדאי ולשפר את מצבם.

 

מי הם המגשרים?

מגשרים מוסמכים וותיקים, אשר עברו הכשרה ייעודית והתמחות בתחום הגישור ובניית ההסכמות במתחמי התחדשות עירונית.

מי פונה או מפנה לגישור?

כל אדם או גורם המעורבים בפרויקט התחדשות עירונית ומתמודדים עם סכסוך או מחלוקת אל מול השכנים, הנציגות, היזם, המנהלת או כל גורם אחר, יכולים לפנות למוזאיקה באופן עצמאי.

מומלץ לפנות לגישור טרם הגשת תביעה כנגד "דייר סרבן".

בנוסף לכך, מוזאיקה עובדת בשיתוף פעולה ומקבלת הפניות מגורמים רבים, ביניהם: בתי המשפט, המפקחת על המקרקעין, מנהלות להתחדשות עירונית, מנהלים קהילתיים, מחלקות רווחה, עמותות וארגונים ועוד.

איפה תהליך הגישור מתקיים?

מוזאיקה נותנת שירותי גישור ובניית הסכמות בהתחדשות עירונית וקורסי תושבים בכל רחבי הארץ. השירותים יכולים להינתן גם באופן מקוון, דרך מערכתZOOM .

בנוסף, מוזאיקה מקיימת שיתופי פעולה עם 45 מרכזי גישור ודיאלוג בקהילה ברחבי הארץ ותוכל להפנות למרכז הגישור הקרוב למקום מגורי הפונים, המציע שירות זה.

כמה זה עולה?

לקבלת הצעת מחיר לגישור, בניית הסכמות וקורסי תושבים או נציגויות יש לפנות באמצעות טופס צור קשר או במייל ל- urban@mosaica.org.il.